Maskot Tasarımı

Maskot Tasarımı

Eğlencenin Vazgeçilmezleri-Maskotlar

 

Eğlencelerimizin ve özel günlerimizin vazgeçilmezleri animatörler ve onların o özel kostümleri. Bu kostümlerin hikayesini hiç merak etmiş miydiniz? Gelin sizi atölyemizde küçük bir tura çıkaralım ve sizde bu dünyanın nasıl renklendiğine şahit olun. Bu kostümlere verilen genel isim maskottur. Maskotlar istediğiniz her şekil ve büyüklükte olabilir. Maskotlar eğlencelerde, düğünlerde, sünnet törenlerinde, futbol maçlarında ve benzeri birçok aktivitede yer alırlar. Genel özellikleri ve şekilleri bakımından bütün ilgiyi üzerine çeker ve büyüklü küçüklü demeden herksin gözleri bu maskotlardan ayrılamaz hale gelir. Hal böyle olunca maskotta belirli bir kalite standarttı olması gerekir. Şöyle ki bütün gözlerin üzerinde olacak olan maskotun kaliteli, anlamlı ve de dış görünüm olarak mükemmele yakın olması gerekir.

 

Maskotların Genel Oluşumu

 

Bu kadar maskottan söz etmişken gelin bir de maskot nedir ona bakalım; Maskotlar organizasyonlarda bir ismi, markayı veya topluluğu temsil etmek amacı güden ve çoğu zaman insanların eğlenmesi amacı bulunan şeylerdir. Bazen bir çizgi film karakteri bazen de sadece etrafımızdaki herhangi nesneden biri. Hayal gücünün sınırı çizilmediği sürece maskot çeşitlerinde de bir sınırlandırma bulunamaz. Maskot üreticileri maskot üretimlerinde belirli bir kataloğa sahip olduğu gibi sizin isteğinize bağlı olarak da maskot üretimleri gerçekleştirirler.

 

Kişiye Özel Üretim

 

Maskot üretim süreçlerinden biri de doğal olarak tasarımdır. Bu noktada maskot tasarımı genel bir hat veya çizgiye dahil değildir. İstenilen her şekilde ve ebatta tasarlanırlar bu tasarlanma sırasında eğer özel bir üretim isteği var ise bu istek üzerine kişiye özel tasarımlar gerçekleştirmek amacıyla müşterinin gönderdiği direktifler, istekler göz önüne alınarak maskot tasarımına şekil verilir. Bu aşama maskot oluşumunda en önemli kısımdır, çünkü maskot tasarımları genel bir kitleye hitap ederken aynı zamanda maskotu görüp aynı ortamda bulunacak herkesin hoşuna gidecek ve onlara komik gelecek karakteristik bir yapıya sahip olmaları gerekir.

 

 Maskot Tadilatı

 

Maskotlar genel olarak özel üretim oldukları için piyasada bir ikizine rastlamak zordur. Bu böyle iken acil bir organizasyon veya eğlence sırasında maskot kıyafetine gelecek bir zarardan ötürü tekrar aynı maskotun üretim süresi beklenemez. Bu noktada maskot üreticileri maskot tadilatı hizmeti de vererek sizin en kısa sürede işinize kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşır.

Maskot Tasarımı

 

86 kez görüntülendi
Fiyat Teklifi Al