Hemen Teklif Alın
Kurumsal-bireysel firmanıza özel istediğiniz veya bizim tasarladığımız "MASKOT" fiyatı için bizimle iletişime geçin
İletişim

Maskot Yapımı

Anasayfa » Maskot Yapımı
Maskot Yapımı Aşaması

Maskot Yapımı Aşaması

Maskot Yapımı

Maskot nedir ? maskot yapımı hakkında bilgi vermeden önce maskot ne demek? ne için kullanılır? kısaca ondan bahsedelim. Bilindiği üzere maskotlar üç boyutlu modellemeler olmaktadır. Genellik ile bir ürünü, bir firmayı, bir topluluğu simgelemek için maskotlar oluşturulur. Ve oluşturulan maskot o firma ya da ürünü temsil eder.

 

Ayrıca oldukça iyi bir pazarlama stratejisidir. Çünkü, kişiler maskotu ya da benzer objeleri gördüğünde zihinlerinde, maskotu simgeleyen obje yada ürün canlanır. Bir firma bir maskotu belirlediğinde ve patentini alarak o maskotu kullanmaya başladığında artık o maskot sadece o ürüne ve firmaya ait olur. Ve hafızalara o şekilde kazınır.

 

Maskot çeşitleri nelerdir ?

 

Öncelik olarak maskot çeşitleri belirlenir iken maskotun nerede kullanılacağına karar verilir. Daha sonra maskot yapımı aşamasına geçilir. Örneğin sanal dünya üzerinden satış yapan firmanın seçeceği maskot sanal olarak karşımıza çıkabilir. Daha çok siteye ya da markanın yanına konumlandırılarak kişilerin dikkatlerini üzerine çeker. Bunun yanı sıra cansız heykelimsi maskotlar da sıkça kullanılır.

 

Bu maskotlar genellik ile ürünün ya da markanın temsil edildiği mekanlarda kullanılır. Ve gelen müşterilerin dikkatlerini üzerine çeker. Daha büyük maskotlar da söz konusudur. Bu maskotlar genellik ile açılışlarda ve ürün tanıtımlarında karşımıza çıkmaktadır. Ve içerisinde canlı kişiler bulunmaktadır. Bu şekilde açılışa gelen ve yoldan geçen kişilerin dikkatlerini üzerine çekerek tanıtım yapmaktadırlar. Firma olarak hangi tip maskot kullanacağınıza uzman kişiler ile karar verebilirsiniz.

 

Maskot seçilir iken nelere dikkat edilmelidir?

 

Maskot yapımı için ilk adım karar aşamasıdır. Öncelik ile alanında uzman firmalar ile çalışırsanız doğru tercih yapma ihtimaliniz daha çok artar. Seçilen maskotun firmaya ve ürüne uyumlu olması çok önemlidir. Sadece hoşunuza gitti diye kullanacağınız ürün ile alakasız maskotlar, ürününüzü maalesef simgeleyemez. Bu yüzden en önemli adım doğru maskot seçimi olmaktadır. Daha sonra ise kullanacağınız maskot türüne ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar verebilir ve sizi simgeleyecek olan en doğru maskot türünü bu şekilde bulabilirsiniz.

 

 Maskot nasıl yapılır?

 

Maskot yapımı son derece zor adımlardan oluşur. maskot yapımı için en zor adım ise, maskotun hayata geçirilmesi değil maskotun tasarlanması sırasında ki aşamadır: Öyle ki bu aşama da müşteri ve firmanın sürekli iletişim halinde olması, birbirlerini ve ürünü anlamaları ve maskot yapan firmanın son derece uzman bir firma olması büyük önem arz eder. Bu sayede en kısa sürede kaliteli işler ortaya çıkar. Maskot tasarım aşamaları ise detaylıca aşağıda ki gibidir;

– Öncelik ile ürün ve maskot ile anlatılacak konu nedir? karar verilir.

– Daha sonra müşteri tam olarak ne istediğini firmaya aktarır. Firma müşteriyi anlayıp anlamadığını teyit etmek için müşteriden bir süre ister ve bu süre zarfında müşteriye bazı eskiz çalışmaları sunar.

– Eğer eskiz çalışmaları müşterinin isteğine uygun ise, maskot çalışmaları ve düzenlemeleri bu eskizler üzerinden devam eder. Fakat eskizler müşteriye uygun değil ise adımlar başa alınır ve yeniden çalışmalar yapılarak müşteriye sunulur.

– Profesyonel firmalar müşteri isteklerini göz önüne alarak kendi özgün çalışmalarını da müşterilere sunmaktadırlar. Böylece ortaya hiç umulmayan daha güzel çalışmalarda çıkabilmektedir.

– Maskotun son aşamasında ise ürünü anlatıp anlatamadığı değerlendirilir. Ortaya çıkan sonuç tatmin edici ise tasarım süreci sonlandırılır. Bilinmelidir ki her başarılı maskot, ürünü başarılı bir şekilde sunacak diye bir kaide yoktur. Bu yüzden ürün maskotlarının en önemli özelliği ürünü iyi temsil etmesi olmalıdır.

 

Sizde ürününüzü en iyi şekilde temsil edecek bir maskot arayışında iseniz sitemizi ziyaret edebilir ve uzman kadrodan yardım alarak markanıza en uygun maskotu seçebilirsiniz.

Call Now ButtonMaskot Fiyat Al