Hemen Teklif Alın
Kurumsal-bireysel firmanıza özel istediğiniz veya bizim tasarladığımız "MASKOT" fiyatı için bizimle iletişime geçin
İletişim

Fred Çakmaktaş Maskotu

Fred Çakmaktaş Maskotu

Fred Çakmaktaş Maskotu

Fred Çakmaktaş maskotu ve benzerleri sadece ülkemizde değil; Fransa, İngiltere, Almanya, ABD gibi ülkelerde çeşitli amaç ve şekillerde kullanılmaktadır. Toplumumuzun sevimli kahramanlarıdır maskotlar. Geçmişi 1880’li yıllara kadar dayanan maskotların dünya toplumunda önemli bir yeri bulunmaktadır.

Maskot Nedir Nasıl Yapılır?

Toplumuzun dilinde maskot, çeşitli kılıklara girerek insanları eğlendiren, güldüren şey anlamdadır. Kelime anlamı ise uğur getiren şey; terim olarak da marka, model, şirket, okul gibi yerlerin tanıtımının yapılması için kullanılan, insan, hayvan, sayı, sembol ya da buna benzer şeylere maskot denmektedir.

Kostümler şeklinde üretimi yapılan maskotlar bazen bir markayı, bazen bir kişiliği, bazen de Fred Çakmaktaş maskotu gibi bir çizgi film karakterini canlandırabilmektedir. Daha çok çocukların eğlence merkezlerinde gördüğümüz maskotların amacı çocukların güzel vakit geçirmelerine yardımcı olmaktır. Ticari amaçla da üretilen maskotlar, okullarda ve tiyatrolarda çocukların karşılarına çıkarak onlara eğlenceli saatler yaşatmayı hedeflemektedir.

Maskot Çeşitleri ve Özellikleri

Kostüm çeşitlerini birkaç madde ile sınırlandırmak yanlışlık olur; Çünkü her şirketin, her firmanın bu konuda farklı çalışmaları bulunmaktadır.

  • Çizgi film kahramanlarını canlandıran kostümler,
  • Hayvanları canlandıran kostümler,
  • İnsanları canlandıran kostümler,
  • Şirket ve firmaların reklamını yapan kostümler,
  • Kafe, pastane, lokanta gibi işletmelerin reklamını yapan kostümler ve bunların dışında özel amaçlarla üretilen, özel tasarımlı kostümler de bulunmaktadır.

Fred Çakmaktaş Kostümü

Sevimli çizgi karakterlerinden biri olan Fred Çakmaktaş maskotu, çocuklar tarafından çok sevilen bir kahramandır. Okul eğlencelerinde, parklarda, eğlence merkezlerinde rahatlıkla kullanılabilen maskot, çocukların eğlenmesi için üretilmiştir. Sadece eğlence merkezlerinde değil özel olarak da üretilen kostümler, çocuk hastalıkları bölümünde yatan çocuklara moral olmaktadırlar. Psikolojik tedavi gören çocuklara ve özel eğitime tabi tutulan çocuklara moral, motivasyon amacı güden bu kostümler, çocuklar için büyük ilgi odağı olmaktadır.

Kostüm Maskot Dünyası

Kostüm dünyasında gözleri büyüleyen güzellikte, çeşitli tasarımlarla karşımıza çıkan rengarenk kostümler bulunmaktadır. Fred Çakmaktaş maskotu, Tweety maskotu, Tom ve Jerry maskotları, Mickey Mouse maskotu, Hello Kitty maskotu, keloğlan, Nasreddin hoca maskotları, inek, maymun, kuzu gibi çeşitli hayvan maskotları ve daha yüzlerce maskot çeşitleri karşınıza çıkmaktadır. Daha detaylı bilgi için: google.com

Kostüm Fiyatları ve Kullanım Alanları

Maskotun kullanım alanları günümüzde o kadar genişlemiş durumdadır ki hepsine burada yer vermek ne mümkün. İşletme sektörlerinde tanıtım amaçlı kullanılan maskotlar, genellikle işletmelerin legolarını temsil etmektedir. İşletmeler, özel sipariş üzerine yaptırdıkları maskotların taslağını bizzat kendilerine aittir.

Lokantalarda aşçı maskotu, kafelerde garson maskotu, eğlence merkezlerinde çizgi film karakterlerini canlandıran maskotlar ya da eğlencenin içeriğine göre özel tasarlanmış maskotlar kullanılmaktadır. Tiyatro ya da eğlence gösterilerinde çocukları güldüren ve eğlendiren karakterler; Keloğlan, Nasrettin Hoca, Pamuk Prenses ve yedi cüceler gibi kostümler tercih de edilmektedir.

Okullarda ya da özel eğitim merkezlerinde kullanılan özel amaçlı maskotlarda bulunmaktadır. Kostüm fiyatları ise kostümün büyüklüğüne, kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanılacak alana göre değişmektedir. Özel olarak tasarlanmış kostüm fiyatları da kendi gibi özel olmaktadır.

60 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al