Çizgi Film Maskotu

Çizgi Film Maskotu

Maskot Denilince Akla Gelenler ?

 

Çizgi film maskotu; Her insanın aynı yaşları atlattığı ve belirli dönemler aynı olayları yaşadığı anılar bulunmaktadır. Bu ortak anılar içerisinde çizgi film izlemekte vardır. Herkes nede olsa çocuk oldu yaşadığı bir dönem içerisinde. Çocukluk zamanında severek izlenilen o kahramanlar şimdilerde ise küçük oyuncakları anahtarlıkları ile karşımıza çıkmaktadır. Küçüklüğümüzde televizyon içerisinde olan bu küçük sevimli karakterler büyüyünce anahtarlıklarda maskot olarak kullanılmaktadır.

 

Sadece anahtarlık olarak karşımıza çıkmayan kahramanlar ayrıca partilerde, küçük çaplı davetlerde, düğün ve doğum günü gibi organizasyonlarda çocukları eğlendiren kişiler olarak da karşımızı çıkmaktadırlar. Bu kişiler çizgi film maskotu karakterlerini istenilen özelliklerde ki eski çizgi filmlerde bulunan kahramanların olduğu kostümleri giyinerek gerekli organizasyonlara katılmaktadır.

Çizgi Film Maskotları ve Çeşitleri

Gerekli kostümleri sağlanması ise yine bu eğlenceyi düzenleyen organizasyon şirketlerinin anlaşmalı olduğu kostüm dikim evleri bulunmaktadır. Partilerde istenilen kıyafetlerin şirket tarafından elinde olanları tekrardan çocukları eğlendirmek için kullanılırken elinde olmayan, çok tercih edilmeyen eski çizgi film maskotu kostümleri sipariş verilerek dikimi beklenir.

Çizgi Film Maskot Karakterleri ve Tasarımları

Bu gizli küçük sevimli kahramanlar karşımıza ayrıca şirketlerin logoları ile ya da şirketlerin kendi maskotları olarak adlandırıldığı karakterler olarak çıkmaktadır. Genellikle şirketlerin maskotu olarak geçen uygulama daha çok yabancı ülkelerde reklamlarında oynatılmak üzere tasarladıkları; satışları arttırmak için ürettiği sevimli karakterlerden oluşmaktadır.

Çizgi Film Maskot Fiyatları

Bu fiyat artışına katkısı olacak maskot kullanımına ülkemizde az da yer verilmektedir. Örnek olarak ülkemizde Arçelik reklamlarında oynayan çelik karakteri yukarıda ki bahsi geçilen çizgi film maskotu karakterlerini taşımaktadır. Ayrı bir sektör olan organizasyon işlerinin bir parçası olan maskot işleri eğlence sektörü olarak birçok şirketin dahi başvurduğu ve davetlerinde istediği karakterlerdir. Bu karakterlerin arasında tom ve jerry, bugs bunny, daffy duck gibi bilindik karakterlerde olabilirken, şirket davetleri genellikle kendi maskotlarının gösterimleri ile gerçekleşmektedir.

 

66 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al