Hemen Teklif Alın
Kurumsal-bireysel firmanıza özel istediğiniz veya bizim tasarladığımız "MASKOT" fiyatı için bizimle iletişime geçin
İletişim

Portakal Maskotu

Portakal Maskotu

Portakal Maskotu

 

Eğlenceli görüntüsüyle dikkat çekici bir yapıda olan maskotlar birçok yerde kullanılabiliyor. İnsanları etkileyebilmek için en önemli iletişim araçlarından birisi olmaktadır. Kişilerin isteklerine göre ve üretici firmaların hayal gücüne göre oluşturulan maskotlar, nerelerde kullanılacaksa buna göre bir motifte dizayn ediliyor. Örnek kullanım alanları olarak alışveriş mağazası açılışlarında, kreş etkinliklerinde, balo ve eğlenceli havuz partilerinde, market açılışlarında gibi çok sayıda yer için özel olarak üretilmektedir.

 

Maskotların içine giren kişiler, çeşitli gösteriler yaparak insanların eğlenceli dakikalar yaşamalarını sağlarlar. Farklı türde oyunlar ile özellikle çocuklar üzerinde onların seviyelerine uygun şakalar yapmaktadırlar. Ayrıca futbol, basketbol maçları gibi büyük çaptaki organizasyonlarda görev alarak birtakım danslarla seyircilerle birlikte keyifli zamanların yaşanmasını sağlamaktadırlar.

 

Maskot Kostümü Üretiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Maskot kıyafetinin içine giren kişinin yapacağı gösteriler önemli bir yer tutmaktadır. Ancak önemli olan bir diğer husus, maskot yapımında kullanılan kumaş ve malzemelerin özellikleridir. Birçok farklı malzemeden yapılan maskotlar vardır. Bunlardan bazıları; strafor, yapay kürk, peluş sayılabilir. Model olarak değişen türde ve kişilerin isteklerine göre üretimleri yapılabilmektedir.

 

Burada en dikkat edilen ise maskot içerisindeki kişinin sağlığını riske etmeyecek yapıda olmasıdır. Örneğin sıcak bir havada bu kıyafetlerin giyilmesi gerekiyorsa buna uygun malzemelerden maskotlar yapılmalıdır. Bunun için kostümler içerisinde mutlaka ek soğutucu özellikte malzemeler bulunması gerekir. Ayrıca maskot kıyafetlerinin kışın soğuğa karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

 

En Fazla Tercih Edilen Maskot Kostümlerinden Birisi

 

Bu maskot kostümlerinde kullanım alanına göre en uygun kıyafeti bulmak çok önemlidir. Narenciye satışı yapan ve portakalın, mandalinanın satışlarını artırmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği maskot kostümü portakal maskotu olmaktadır. Bu kostümle birlikte çocukların ve ailelerin dikkatini dükkanınızın üzerine çekmeniz mümkündür. Firmaların en çok tercih ettiği maskot kostümlerinin başında gelmektedir.

 

Özellikle kış günlerinde oluşabilecek gribal enfeksiyonlara karşı portakal maskotu ile insanların dikkatini çekmek mümkün olmaktadır. Sağlıkla ilgili eğlenceli sözler vurgulanarak satışlarda artış sağlanabilir. Genellikle kullanılan portakal maskotu modellemeleri arasında turuncu renkteki yuvarlak bir portakal şeklinin altına yeşil renkte bir kıyafet olarak tercih edilmektedir.

 

206 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al