Maskot Ustası

Maskot Ustası

Maskot Ustası İstanbul

Maskot ustası işletmenizin kurumsal kimliği için son derece önemli bir konumdadır. Genellikle işletmeler tarafından açılışlarda, eğlencelerde ve özel günlerde tercih edilen ürünler, özel olarak üretilebilmekte ve kiralanabilmektedir. Sanal dünya üzerinde de işletmeyi tanımlayacak, logosunu ve tanıtımı yapılacak ürünün simgesinin bulunduğu kostümlü animasyonlar da üretilebilmektedir. Bu hizmetler daha çok internet üzerinden, görsel ağırlık olarak verilse de gerçek hayatta kostümlü animasyon ekipleri tarafından sağlanan hizmetler de bulunmaktadır.

Maskot Ustası Nedir?

Gelişen teknolojinin bizlere sunduğu, sanal ve gerçek dünyada karşımıza çıkan, tanıtım amaçlı geliştirilmiş ürünlere verilen isimdir. Bu genel tanım içerisinde kostümlerin, sevimli olması ve markayı temsil edebilmesi son derece önemlidir. Tanıtımı yapılacak nesne bir su şişesi, bir tatil hizmeti ya da yemek olabilir. Bunun için sevimli ve insanlara cana yakın gelecek çizimler ve eskizler kullanılmalıdır. Organizasyonlarda, tanıtımlarda sıkça karşılaştığımız ve çocukların ilgisini çeken bu objeler, özel dikimlerle üretilmekte ve müşterilerine teslim edilmektedir.

Kostüm Çeşitliliği

Genel kostüm ürünleri, hayvan şeklinde, karakter şeklinde, marka ürünü şeklinde, çizgi film karakteri şeklinde olabilir. Tamamen işletmenin tercihine kalmış bu dönemde, hem bütçeye uygun hem de şirketi tanıtacak ürünlere yönelme gerekir. Yiyecek ve içecek hizmetlerinin yanında, yeni açılan işletmeler için de özel kostümler diktirilebilir. Şirketinizin dikkat çekmesini ve reklam alanında gelişmesini istiyorsanız, mutlaka kostümlü animasyon ekipleriyle çalışmalısınız. Hizmetleri satın alırken, işletmenizin büyüklüğü ve ulaşmak istediği kişi sayısı da sizler için belirleyici kriter olacaktır.

Sağlanan Hizmetlerin Genişletilmesi

Maskot hizmeti, müşteri memnuniyeti sağlanması gereken bir durumdur. Hizmetleri sağlayan işletmeler, müşterilerine sürdürülebilir çözümler önermelidir. Bu çözümler arasından bakımdan tamire uzanan bir süreç de yer alabilir.

Hizmetleri sıralamak gerekirse:

  • Kostüm üretimi
  • Tamir ve bakımı
  • Animasyon ekibi sağlanması

Hizmetlerin en düzgün şekilde ilerlemesi ve güncellenebilmesi için, üretilen malzemelerin zaman içerisinde yaşadığı bozulmalara karşı da yardımcı olunması gerekir. Animasyon ekipleri de işletmelere fayda sağlayabilecek özellikte olmalıdır.

Maskot Ustası ile Tadilatı Hizmeti

Maskot ustası üretildikten sonra farklı amaçlarla ve alanlarda kullanılabilir. Bu süreç ne kadar uzunsa ürünlerin bozulması, yırtılması ve yıpranması o kadar artacaktır. Bunun için özel malzemelerle ve dikim atölyeleriyle işletmeler müşterilerine hizmet sağlamalıdır. Soyulan, aşınan yüzeylerin tadilatı, kostümlerin tekrar kullanılabilmesine yardımcı olur. Orijinal haline getirilen kullanılmış ve yıpranmış kostümler, tekrar açılışlarda ve eğlence alanlarında kullanılarak değerlendirilir. Tekrar bir ürün yapılması çok daha pahalı ve uzun süreceği durumlarda, elde bulunan ürünlerin değerlendirilerek kullanılması, işletmelere de kar sağlayacaktır.

Animasyon Gerekliliği

Maskot üretimi sağlayan işletmelerin bir sonraki adımı bu alanda hizmet verecek animasyon ekibini de sağlamaktır. Üretilmiş kostümlere uygun vücut yapısına sahip, kostümleri taşıyabilecek ekiplere sahip olması ya da anlaşmalı ajanslardan bu iş için uygun kişileri bulması, işletmelere çok büyük katkı sağlayacaktır.

Üretim aşamaları düzgün ve kaliteli bir şekilde ilerlerken aynı zamanda tadilat ve animasyon kısmına da önem ve öncelik verilmelidir. İşletmelerin kaliteli ve güvenilir imaj çizmesinde büyük pay sahibi olan tanıtımlar, her zaman müşteri odaklı olmalı, onları ürünü almaya yöneltecek şekilde yaratılmalıdır.

Maskot İşletmesinin Vizyon ve Misyonu

Maskot hizmetleri sağlayan firmanın, işletmesini kaliteli ve güvenilir kılması için kendisini geliştirmesi ve dönüştürmesi gerekir. Misyon incelemesi yapıldığında sektöre katkı sağlama amacı taşımalı, kaliteli işlere başarılı imzalar atma gayesi bulunmalıdır. Dünya standartlarında üretim sağlayarak müşterilerine hizmet vermeli, hizmetlerini gelişen teknolojilerle birlikte en üst noktaya çıkartmayı hedefleyecek vizyona sahip olmalıdır. Pazardaki lider firma olmak için girilen yarışta, müşteri memnuniyeti özellikle bu sektörde ikinci plana atılmamalıdır. Müşteri odaklı çalışmalar her zaman artı puan kazandıracaktır.

Sektör Tecrübesinin Maskot Üzerine Etkisi

Maskot alanında üretime 2013 yılında başlayan işletme, müşterilerine farklı alanlarda ve imkanlarda üretim ve teslimat sağlamaktadır. Özellikle günümüzde dünya markaları ve yerel markalarla çalışarak, onların kurumsal kimliğini desteklemek çok önemlidir. Hem işletmelerin kendilerini parlatmalarını, bu parlamayı yakalarken de kullandıkları kostüm ve hizmetleri göz önünde tutmak gereklidir. Kostüm tasarımı ve kostüm dikimi konusunda yeterli imkana ve alt yapıya sahip olan işletme, müşterilerine özel ve kiralık kostüm ekipmanları sağlamaktadır. Özel ve deneyimli bir sektör geçmişine sahip olan şirket, müşterilerinin isteklerine hızlı bir şekilde odaklanabilmektedir.

Maskotlar Nerelerde Kullanılır?

Maskot kullanım alanları oldukça geniş bir konudur. Eskilerden kalma bir reklam çalışması olsa da günümüzde de hala geçerliliğini sağlamaktadır. Özellikle kostümler ve ekipmanlarla müşterilerin dikkatleri çok kolay bir şekilde çekilebilmektedir.

Kullanım alanları:

  • Açılışlar ve tanıtımlar
  • Kampanyalar
  • Eğlence gösterileri
  • Partiler ve yılsonu baloları

Müşterilerin dikkatini çekerken, işletme kimliğini öne çıkartmak üretimin de katkısıyla sağlanmaktadır. Özellikle günümüzde pek çok işletme, kendi kimliğine uymasa da şeklini beğendiği için kostüm ürünlerini kullanabilmektedir. Bu son derece yanlış ve yanıltıcı bir durumdur. Firmanın kimliğini ya da tanıtmak istediği ürünü temsil eden görsellerle çalışmak, daha başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Maskot Üretim ve Tasarlama Süreci

Maskot üretimi sağlanırken, ilk olarak müşterilerin kendi özel isteklerine yönelmeleri gerekir. Tanıtmak istedikleri ürünün ya da hizmetin anlatılması için toplantılar yaparlar ve bazı özellikleri öne çıkartırlar.

Bu özellikleri işletmeye bildirerek, eskiz çalışmalarının başlanmasına vesile olurlar. Eskiz çalışmaları karşılıklı olarak işletme ve üretici tarafından görülerek karara bağlanır. Eskiz görüntüleri bu süreç içerisinde görsel resimlere dökülerek taraflara iletilir. Böylece üretilecek kostümlerin hem üç boyutlu hem de iki boyutlu nasıl olacağı tam olarak anlaşılır.

Onay verildikten sonra üretim başlar. Bu süreç içerisinde işletme, kesinlikle isteği dışında olan görsellere itiraz edebilir ve istediği şekle bürünmesini sağlayabilir. Detaylı çalışmalarda, ince işçiliklerde sektör tecrübesi ve bilgi birikimi olan kişilerden yardım almak en doğru karar olacaktır.

Sanal Dünya ve Maskotun Önemi

Maskot üretimi sanal dünya için de geçerli bir durumdur. Günümüzde markalar, kendilerini tanıtacak ya da görüldüğü anda dikkatleri üzerine çekecek bir görüntüye ihtiyaç duyarlar. Kimliğin insanların belleğinde bu imgeyle kalacağının bilincinde olmalı ve buna göre hareket etmelilerdir. Bu kimlik hem işletmelerini hem de tanıttıkları ürünlerini anlatabilmekte yeterli olmalıdır. İşletme ve üreticinin anlaştığı noktada, kostüm üretimine başlanır ve markayı temsil eden malzemeler ortaya çıkar. Son adımda, müşterilerin istekleri doğrultusunda animasyon hizmetleri de sağlanarak en kaliteli sonuca ulaşılması hedeflenir.

Maskotun Potansiyel Müşteri Üzerine Etkisi

Maskot yapılırken, kurumsal kimlikle birlikte işletmelerin logoları, tanıtımı yapılacak nesnelerin tıpa tıp benzerleri üzerinden yola çıkılabilir. İnsanlara tanıtım yapılacak alanlara yerleştirilecek animasyon ekipleri, dikkatleri üzerine çekerek markanızın büyümesine ve gelişmesine katkı sunacaktır.

Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde, çarşılarda ve sokaklarda görmeye alışık olduğumuz animasyon ekipleri, potansiyel alıcınızı işletmenize çekmeniz için yeterli bir ilgiyi yaratacaktır. Yepyeni bir yiyecek markası ya da markanız altında yeni bir yiyecek üretiyorsanız, yeni bir hizmet veriyorsanız bunu insanlara ulaştırmanın en iyi yollarından birisi maskot hizmeti satın almaktır.

Bütçeye Uygun Tanıtımlar

Tüketiciye ulaşmada çok büyük payı olan kostümler, aynı zamanda uzun süre boyunca kampanyalarınızda kullanabileceğiniz ekipmanlarınız olarak da görülebilir. Ekonomik olarak bütçenizin elverdiği şekilde tanıtım yapmak, işletmenizin en iyi şekilde tanıtılmasının yanında sizlere ekstra müşteri olarak da geri dönmektedir. Çok farklı ekipmanlar ve materyallerle istenen görselin tıpa tıp aynısı üretilebilmekte ve sunulabilmektedir. Bu gelişen teknolojiyi sizler de iş yerlerinizde ve açılışlarınızda kullanmak isterseniz, mutlaka kaliteli hizmetler veren iş yeriyle görüşmelisiniz.

9 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al