Maskot Üretimi Fiyatlandırması ve Malzeme Kullanımı

Maskot Üretimi Fiyatlandırması ve Malzeme Kullanımı

Maskot Üretimi

Sözlükteki anlamı uğur getiren şey olarak bilinen maskot üretimi günümüzde tanıtımlarda ya da reklamlarda kullanılan figürlere denilmektedir. Özellikle hazırlanan kostümlerin kişiler tarafından giyilmesiyle kullanılmaktadır ve kişilerin ilgilerini çekmektedir. Ayrıca temsil ettiği marka ya da firmanın akıllarda kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Maskot Üretimi Yapan Firmalar

Günümüzde maskotları her alanda görmek mümkün olmaktadır. Bazen bir reklam filminde, bazen bir alışveriş merkezinde yapılan eğlenceler de bazen de mağaza açılışlarında maskotlar kullanılmaktadır. Amaç bazen reklam yapmak olurken bazen de tanıtım ya da kişilerin organizasyonlara çekilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Genelde dikkat çekici şekillerde üretilen maskotlar sevimli halleri, büyük boyları ve eğlenceleri sayesinde firmaların isteklerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca maskotlar diğer reklam ve tanıtım hizmetlerinden daha uygun fiyatlara mal olduğu için tercih edilmektedir. Bu alanda maskot üretimi yapan firmalar ise günümüzde oldukça kısıtlıdır. Günümüzde maskot üretimi el yapımı olarak yapılması gerektiğinden, kullanmak isteyen kişiler için hizmet veren çok fazla firma bulunmamaktadır.

Bu firmalar kendi tasarımlarını yaptıkları gibi kişilerin markalarını ya da ürünlerini yansıtacak tasarımlarda maskotlar üretmektedir. Özel tasarım ekipleri ve üretim atölyeleri bulunan bu firmalar birbirinden şirin ve dikkat çekici maskotların üretilmesini sağlamaktadır. Kaliteli malzemeleri kullanarak ürettikleri maskotlar sayesinde firmalar hazırlattıkları maskotları uzun süre kullanabilmektedir. Ayrıca bu firmalar maskotların üretimi dışında kısa süreli kiralanması amacıyla da hizmet vermektedir.

Açılış ya da kampanya boyunca kullanılan maskotlar kiralama sonunda teslim edilmektedir. Ayrıca bazı firmalar hazırlanan kostümleri giyecek kişileri de göndererek firmalara yardımcı olmaktadır. Bunlar dışında zaman içinde bozulan, yıpranan ve tadilat gerektiren maskotların bakımlarının yapılmasını da sağlamaktadır.

Maskot İle Reklam

yoresel maskotGünümüzde klasik reklam anlayışının değişmesine bağlı olarak firmalar farklı reklam yöntemlerini kullanmaya başlamışlardır. Bunlardan birisi de maskotlar kullanmaktır. Firmalar ürünlerini ya da firmalarını temsil edeceğini düşündükleri maskotları kullanarak müşterilerinin ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır.

Gerçek kişiler tarafından giyilen kostümler sayesinde firmaların reklamları yapılmakta ve yapılan reklamla firmanın akıllarda yer etmesini sağlanmaktadır. Klasik reklam yöntemlerinden daha ucuza elde edilen maskotlar sayesinde firmalar diledikleri zaman maskotları kullanarak müşterilerinin ilgisini çekebilmektedir.

Ayrıca reklam amacıyla kullanılan maskotlar mağaza ya da firmaya gelen kişiler için bir eğlencede olmaktadır. Klasik reklam anlayışlarıyla müşteri çekmekten daha etkili olan maskotlar kişilerle samimiyet kurarak onların mağazalara ya da marketlere girmelerini kolaylaştırmaktadır. Burada önemli olan firmayı yansıtacak maskotların tercih edilmesidir. Örneğin firmanın satış yaptığı ürünle ilgili bir maskotun kullanılması ürünün alıcıya hitap etmesini kolaylaştırmaktadır.

Fiziksel Bir Reklam Modeli

Markaların kalıcılığını sağlamak ve satışları artırmak amacıyla kullanılabilecek fiziksel reklam modelleri arasında da maskotlar yer almaktadır. Bu maskotlar sayesinde firmalar müşterilerine daha kolay ulaşabilmektedir. Örneğin hazırladıkları maskotlar reklam filmlerinde de kullanılabilmektedir.

Aynı şekilde mağaza ve marketler için hazırlanan broşürlerin dağıtılmasında da maskotlardan yararlanılmaktadır. Bunlar dışında markanın sosyal medya ve internet ortamında dikkat çekmesi içinde maskotlar kullanılmaktadır. Kısacası maskotlar firmaların reklamlarının yapılabileceği ve dikkat çekmesinin istenileceği tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

Kostüm Ve Maskotlar

Maskotları günümüzde pek çok alanda görmek mümkün olmaktadır. Çünkü maliyeti daha az olduğu ve ilgi çekici oldukları için firmalar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Kişilerin reklam yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla hizmet veren pek çok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler reklam yapacak firmaların ihtiyaçlarına göre çeşitli özelliklerde maskotların tasarımını ve üretimini yapmaktadır.

Firmalar tarafından isteğe göre yapılan kostüm ve maskotlardan bazıları şunlardır;

  • Hayvan maskotları: hayvan maskotları reklam amacıyla en yaygın kullanılan maskotlardır. Sevimli hayvan kostümleri giyen kişiler sayesinde firma ya da yapılan iş müşteriler tarafından daha çok dikkat çekmektedir. Hayvan maskotları kendi içlerinde sürüngen, evcil, orman ve çiftlik gibi kategorilere ayrılmaktadır ve firmalar tarafından istenilen maskotlar yapılabilmektedir. Özellikle çocuklar tarafından ilgi çeken maskotlar sayesinde firmaların reklamları daha iyi yapılabilmektedir.
  • İnsan maskotları: firmalar reklamları için insan maskotları da kullanabilmektedir. Sevilen bir insanın ya da bir film karakterinin maskotu daha ilgi çekici olabilmektedir. Bu da firmaların yaptıkları kampanyalarda ve reklamlarda daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.
  • Çizgi film karakteri maskotları: Çocuklara hitap eden çizgi film maskotları firmaların amaçlarına daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Örneğin bir oyuncak mağazasının önünde Pepe karakterli bir maskotun olması çocuğun o mağazaya girmek istemesini kolaylaştırmaktadır. Bu sayede de firmalar istedikleri satışları yapmaktadır. Özellikle çocuk ürünleri satan ya da çocuklar için hizmet veren alanlarda bu maskotların kullanılması ilginin artmasını sağlamaktadır.
  • Gıda maskotları: Gıda maskotları gıda ürünleri şeklinde üretilen maskotlardır. Özellikle gıda sektöründe hizmet veren firmalar tarafından kullanılmaktadır ve mekana müşteri çekmeyi kolaylaştırmaktadır. Örneğin hamburger şeklindeki maskotlar açılış yapan hamburgercinin önünde sevimli hareketler yaparak kişilerin mekana girip hamburger yemesini kolaylaştırmaktadır.
  • Firma logoları: firmalar kişilerin akıllarında kalıcı olmak ve dikkat çekmek amacıyla farklı şeyler dışında kendi firma logolarını kullanmaktadır. Logo maskotları sayesinde firmanın ismi ya da logosu kalıcı olmakta ve daha çok dikkat çekmektedir.
  • Teknoloji ürünleri maskotları: Teknoloji maskotları teknoloji ürünlerinin satışını yapın bir firma tarafından reklam amacıyla kullanılabilmektedir. Örneğin telefon şeklindeki bir maskot kişilerin daha çok ilgisini çekerek firmaya girmeleri ve ürünleri görmelerini sağlamaktadır. Bunun dışında akıllarda o firmanın kalıcı olmasına da yardımcı olmaktadır.
İkinci Bölüm İse Şöyledir
  • Özel gün maskotları: maskotlar sadece firmaların ürün satışlarını yapmak için kullanılmamaktadır. Örneğin kutlanan günlere katılımcı çekmek amacıyla da maskotlar kullanılabilmektedir. Örneğin festivallerde yapılan festivalin içeriğini gösteren maskotlar kullanılabilmektedir. Bu sayede maskotlar kişilerin festival ya da kutlama alanına gelmesini sağlayabilmektedir.
  • Ürün maskotları: ürün maskotları firmaların satışını yaptığı ürünlere dikkat çekmek amacıyla kullanılabilmektedir. Örneğin bir ayakkabı firmasının açılışında ayakkabı şeklinde bir kostüm giymiş maskotlar ilgi çekici olabilmektedir. Böylece kişiler görsel olarak ürünü görebilmektedir.
  • Sağlık maskotları: sağlık maskotları sağlık alanında hizmet veren firmalar tarafından kullanılabilmektedir. Örneğin diş ürünleri satan bir firma tarafından diş maskotu kullanılarak ürünlere dikkat çekilebilmektedir. Bunun dışında sağlığı ilgilendiren önemli günlere ve konulara dikkat çekmek amacıyla da sağlık maskotu kullanılabilmektedir. Örneğin dünya sağlık gününün kutlandığını belirtmek amacıyla sağlığı ifade eden maskotlar kullanılabilmektedir. Bunun dışında antibiyotik kullanımının zararlarının anlatıldığı bir organizasyonda dikkat çekmek için ilaç görüntüsünde maskotlar kullanılarak konunun ilgi çekmesi sağlanabilmektedir.

Bunlar dışında pek çok tür ve şekillerde maskotlar yaptırılıp kullanılabilmektedir. Özel tasarım ekipleriyle çalışan firmalar reklam amacıyla maskotların kullanılmasını isteyen kişiler için özgün çizimler de yapabilmektedir ve kişilerin istedikleri maskotları ortaya çıkarabilmektedir.

Maskot Tamirat Bakım Tadilat

Tanıtımlarda ya da reklam amacıyla firmalara yaptırılan maskotların sürekli kullanılmaları durumunda zaman içinde tamir ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple de kişilerin bu maskotları tekrar kullanabilmek amacıyla zaman kaybetmeden tamirlerinin yaptırmaları gerekmektedir.

Maskotların tamirini yapan firmalar bulunmaktadır. Firmalar bu alanda deneyim sahibi olan elemanlarıyla titiz bir çalışma yaparak en kısa sürede maskotları kullanılır hale getirerek teslim etmektedir. Tadilat ve bakım için kaliteli malzemeler kullandıkları için maskotlar eskisinden daha dayanıklı olmaktadır.

Ayrıca firmalar tadilat işlemlerini uygun fiyatlarla gerçekleştirmektedir. Bu işlemi yapan firmalar genel olarak 24 saat hizmet vermektedir. Sizlerde tanıtımlarınızda maskotları kullanıyor ve maskotunuzun tamirata ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bu hizmeti veren firmaları iyi araştırarak hizmet alabilirsiniz. İnstagram Sayfamız: @VizyonMaskot

 

15 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al