Hemen Teklif Alın
Kurumsal-bireysel firmanıza özel istediğiniz veya bizim tasarladığımız "MASKOT" fiyatı için bizimle iletişime geçin
İletişim

Maskot Anahtarlık

Maskot Anahtarlık

Neden Maskot Anahtarlık?

 

Maskotlar, markalar için seçilmiş eğlenceli, hedef kitlenin ilgisini çeken markayı veya ürünü yansıtmak amaçlı üretilen kullanışlı bir pazarlama tekniğidir. Bu pazarlama tekniğinde ki maskotun kendine ait bir ruhu oluşmaktadır ve bu sayede müşterinin aklında gerçek bir kişiymiş gibi yer edinirler. Bu maskotlara kampanyalarda, reklamlarda, kutlama mesajlarında ve markaların istedikleri mesajları eğlenceli ve güven veren bir dille müşteri ile arasında duygusal bir bağ oluşturur. Bu sayede de mesajı güvenli bir şekilde hedef kitleye iletir.

 

 Maskot Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

Bir maskot tasarımının başlangıç aşamasında, marka sahibine veya yöneticilerine gelen müşteri isteğine göre markanın ruhunu yansıtacak kavramlar ele alınarak araştırmalar yapılır ve bu araştırmalar eskizlere dönüşür. Bu kavramlara ulaşırken, maskot yapımını üstlenen kişi veya kişiler kendi markalarına veya ürünlerine göre küçük sorular sorarak, büyük cevaplar alır ve bu şekilde maskotun ruhu oluşturulur, daha sonrasında ise tasarısı. Bu tasarı sırasında, maskotun renkleri markayı veya ürünü anımsatacak şekilde, uygun bir düzende seçilir. Bu aşamalardan sonra oluşturulan maskot müşteriye hizmet amacıyla piyasaya sunulur.

 

Maskotlar Nerede Kullanılır?

 

Oluşturulmuş veya oluşturulmak üzere ilk adımları atılmış maskotlar, bütün pazarlama materyallerinde karşımıza çıkabilir. Bunun yanında, reklam videolarında, tanıtım animasyonlarında, sosyal medyada, durak afişlerinde ki gibi her yerde kullanılabilir.

 

 Maskotların Faydaları Nelerdir?

 

Birçok ürün tanıtım araçlarına göre daha az maliyeti vardır. Bir promosyon veya kampanya yapmak adına maskotunuzun yardımıyla tüm materyallerde ürününüzü veya markanızın güzel bir reklamını yapabilir; bu sayede markanız veya ürününüzün bilinirliğini arttırabilirsiniz

 

Bu bilgilerin dışında çoğunlukla hemen hemen herkesin kullandığı bir aksesuarla da hedef kitlenize ulaşabilir, küçük maskotunuzla müşterinizde büyük etkiler bırakabilirsiniz. Maliyetinin, diğer birçok platformdan daha uygun olmasının yanı sıra getirisinin fazla olunacağı düşünülmektedir.

 

Bu aksesuar maskot anahtarlık olarak bilinmektedir. Maliyeti ucuz olduğundan, ürünlerinizin yanında hediye olarak müşterinize sunabilirsiniz. Bu sayede de hem müşterinizin kalbini kazanır, hemde kullandığı süreç boyunca bilinç altında ürününüz veya markanız yer edinir. Maskot anahtarlıklar eğlenceli ve markanızın sürekli akıllara gelmesini sağlamasından dolayı tercih edilebilir bir reklam aracıdır.

 

Maskotunuzun müşterinize sunmak için tercih ettiğiniz şekli ve renkleri sayesinde, markanızın veya ürününüzün daha göz önünde bulunmasında; akıllara ilk olarak gelmesinde satışlarında artış sağlanır ve yaptığınız reklamlar sayesinde de sürekli göz önünde bulunur ve sürekli bir alışveriş akışının içerisinde olur.

 

Yapmanız gereken tek şey markanızı ve ürünlerinizin hangi hedef kitleye uyduğunu, hangi renklerin sizin markanızın renkleri olduğunu, hangi sloganın maskotunuzun ağzında ya da beden hareketlerinde daha uygun olduğunu düşünmeniz gerekir ama bunların hepsi için çeşitli firmalarla iş birliğine girebilir; böyle şeyler için sizin yerinize uygun fiyatlarla beyin fırtınası yapabilir. Markanızın nasıl bir maskota ve bu maskotun hangi platformlarda daha iyi reklam yapabilir sorusuna sizin yerinize cevap verip; sizin de isteğinize göre bütün düzeni kurabilir.

326 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al