Hemen Teklif Alın
Kurumsal-bireysel firmanıza özel istediğiniz veya bizim tasarladığımız "MASKOT" fiyatı için bizimle iletişime geçin
İletişim

Futbol Takımı Maskotu

Futbol Takımı Maskotu

Futbol Takımı Maskotu

Futbol takımı maskotu, bir takım topluluğun simgesi olarak kullanılan sevimli hayvan ya da çizgi film karakterlerinin çizimleri ve 3 boyutlu modelidir. Genelde tanıtım için, seyirciyi ya da bir topluluğu eğlendirmek ve coşturmak için kullanılır. Maskot markanın veya kulübün kartvizitidir, sokaktaki yüzüdür.

 

Maçlarında Futbol Takımı Maskotu

 

Özellikle çocukların bu tür etkinliklerle stadyuma ilgisi artar. Yapılan bu reklamlarla aynı zamanda kulüplerin marka değeri yükselir. Örneğin Almanya ve Bundesliga ekiplerinin tamamında maskot kullanıldığını görürüz. Maç gibi etkinliklerde, insanlar maskotlara yoğun ilgi gösterir beraber fotoğraf çektirerek anı biriktirirler. Futbol kulüpleri maskot kullanarak gücünü ve etki alanını daha da güçlendirirler.

 

Futbol Takımı Maskotu Üretimi

 

Bir üreticiden maskot istendiği anda, üreticinin yapacağı ilk şey karşı tarafı çok iyi anlamak ve karakterini analiz etmek olacaktır. Önce markanın beklentilerini dinler çünkü her karakterin hassasiyeti farklıdır.

 

Futbol Kulüpleri Neden Maskot Olarak Hayvanları Tercih Ediyor?

 

Spor kulüplerinin neredeyse tamamının maskotu birer hayvandır. Futbol takımı maskotu olarak hangi figürler tercih ediliyor?

 

Beşiktaş

 

Beşiktaş’ın futbol takımı maskotu aynı zamanda da lakabı kartaldır. Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oldukça önemli bir maç oynanırken Beşiktaş’ın yaptığı ataklara tribünlerden ilginç bir benzetme yapılır. Beşiktaşlı taraftarlar bizim takım kartal gibi saldırıyor ifadelerini kullanırlar. O gün bu gündür Beşiktaş ” Kartal” lakabıyla anılır ve maskotu olur.

 

Galatasaray

 

Aslında aslan Galatasaray’ın değil, takımın efsanelerinden Nihat Bedik’in lakabıdır. Nihat Bedik Galatasaray Lisesinde okumuş ve atletizmle de ilgilenmiştir. Kendisine futbol hayatı boyunca aslan denmiştir. Bedik futbolu bıraktıktan sonra da yine Galatasaray’a ” Aslan” demeye devam etmiştir.

 

Fenerbahçe

 

Fenerbahçe’nin lakabının “Kanarya” olduğunu herkes bilir. Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane kalecilerinden Cihat Arman neredeyse her maça kanarya sarısı formasıyla çıkıyordu. Bir gün maçta çok iyi bir kurtarış yapan Arman için tribünden ” Kanaryama bak, yine uçtu” sesi yükselir. Taraftarın bu yorumundan sonra basın ” Sarı Kanarya” yı Fenerbahçe’ye yakıştırır ve Fenerbahçe ile özdeşleşen bu terim kullanılmaya başlar.

 

Trabzonspor

 

Trabzonspor denince akla önce “Karadeniz Fırtınası” gelse de bordo- mavili kulübün maskotu ve lakabı “Kaplan” dır.

 

Bursaspor

 

1963 yılında kurulan Bursaspor’un 1992’ye kadar lakabı “İnciler”di. Ancak eski yönetici Lemi Sezgin “İnci” nin Bursaspor’u anlatmadığını düşündü ve izlediği bir belgeselden etkilenerek kulüp maskotunun “Timsah” olması gerektiğini ortaya atar. Bu fikrini gerçeğe taşımak için neredeyse bir yıl uğraşır. 1992 yılında yapılan yönetim kurulu toplantısında kulüp maskotunun “Timsah” olmasına oy birliğiyle karar verilir.

Wikipedia Maskot

35 kez görüntülendi
Call Now ButtonMaskot Fiyat Al